İmam Rıza Dergahı Yayınları Logo
İSLAM TARİHİNDE EHL-İ BEYT VE ASHAB

Yazar : Enis EMİR

Yayınevi : 
İmam Rıza Dergahı Yayınları


Basım Tarihi :
 Temmuz 2021

Baskı Sayısı: 
4. Baskı


Dili: 
Türkçe

Sayfa Sayısı: 
480


Kapak Cildi: 
Deri cilt 

Kağıt Cinsi: 
Şamua


Boyut:17x24,5
ISBN:978-625-7192-18-7İnsanların elinde bulunan en değerli tarih kaynağı, hiç şüphesiz Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an-ı Kerim’in bize verdiği tarih örnekleri, insanlık tarihi boyunca tekerrür etmiştir. Önceki ümmetlerin (Allah’a inanmış toplulukların), hatalarını bize en güvenilir bir şekilde aktaran Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an-ı Kerim’in verdiği bilgileri bize hakkıyla açıklayan ilk merci makamı Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’dir (s.a.a).

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a), kendi ümmetinin önceki ümmetlerin hatalarına düşeceğini şüphesiz bir şekilde bize açıklamıştır.

Önceki ümmetlerin Allah’a ve peygamberlerine karşı savaştıklarını bize aktaran Kur’an-ı Kerim’dir. Önceki ümmetlerin birbirine zulmettiğini, birbirini öldürdüğünü bize aktaran Kur’an-ı Kerim’dir.

Bu son ümmet de Allah’a ve Peygamberine karşı savaş açmıştır. Bu son ümmet de Allah’ın Elçisi’nin Ehl-i Beyt’ini ve etrafında yaşamış olan ashabını öldürmüştür. Bu ümmet de zulüm yapmış ve birbirini öldürmüştür.

Önceki ümmetler onlara Allah tarafından peygamberler aracılığı ile vasiyet edilene uymadıkları için kurtuluşa ermemişlerdi. Bu son ümmet de ona Allah tarafından ve Hz. Muhammed aracılığı ile vasiyet edilen Ehl-i Beyt’e ve bu evden gelen on iki İmam’a uymadığı için kurtulamadı.

Bu son ümmet, ona vasiyet edildiği ve önerildiği gibi Ehl-i Beyt’e ve onlardan gelen on iki İmam’a uymuş olsaydı, bütün insanlara kurtuluş ve aydınlık olurlardı. Tarih tekerrürden ibarettir.

ENİS EMİR

 

BU KİTAPLAR DA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
BİZE ULAŞIN
  • Üniversite Mah. Hilal Sok. No:13/A Avcılar / İstanbul
  • 0212 423 63 56
  • 0543 292 19 33
  • 0536 714 42 82
  • info@imamrizadergahiyayinlari.com
BİZİ TAKİP EDİN
© Copyright 2016 - İmam Rıza Dergahı Yayınları GWT E-ticaret altyapısı ile hazırlanmıştır.