İmam Rıza Dergahı Yayınları Logo
İSLAM TARİHİNDE EHL-İ BEYT VE ASHAB
                  İSLAM TARİHİNDE EHL-İ BEYT VE ASHAB

İnsanların elinde bulunan en değerli tarih kaynağı, hiç şüphesiz Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an-ı Kerim’in bize verdiği tarih örnekleri, insanlık tarihi boyunca tekerrür etmiştir. Önceki ümmetlerin (Allah’a inanmış toplulukların), hatalarını bize en güvenilir bir şekilde aktaran Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an-ı Kerim’in verdiği bilgileri bize hakkıyla açıklayan ilk merci makamı peygamber efendimiz Hz. Muhammed’dir.
Peygamber efendimiz Hz. Muhammed, kendi ümmetinin önceki ümmetlerin hatalarına düşeceğini şüphesiz bir şekilde bize açıklamıştır.
Önceki ümmetlerin Allah’a ve peygamberlerine karşı savaştıklarını bize aktaran Kur’an-ı Kerim’dir. Önceki ümmetlerin birbirine zulmettiğini, birbirini öldürdüğünü bize aktaran Kur’an-ı Kerim’dir.
Bu son ümmet te Allah’a ve peygamberine karşı savaş açmıştır. Bu son ümmet te peygamberin Ehl-i Beyt’ini ve etrafında yaşamış olan ashabını öldürmüştür. Bu ümmet te zulüm yapmış ve birbirini öldürmüştür.
Önceki ümmetler onlara Allah tarafından peygamberler aracılığı ile vasiyet edilene uymadıkları için kurtuluşa ermemişlerdi. Bu son ümmet te ona Allah tarafından ve Hz. Muhammed aracılığı ile vasiyet edilen Ehl-i Beyt’e ve bu evden gelen on iki imama uymadığı için kurtulamadı.
Bu son ümmet, ona vasiyet edildiği ve önerildiği gibi Ehl-i Beyt’e ve onlardan gelen on iki imama uymuş olsaydı, bütün insanlara kurtuluş ve aydınlık olurlardı.
Tarih tekerrürden ibarettir.
ENİS EMİR

Yazar: ENİS EMİR
Düzenleme:  Zeynel Demir
Yayınevi: İmam Rıza Dergahı Yayınları
Basım Tarihi: Mart 2017
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Sayfa Sayısı: 496
Dili: Türkçe

Kitap Boyutları: 17 x 24,5
Kapak Cildi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
ISBN No: 978-605-66934-6-5

 

 

ETİKETLER
BİZE ULAŞIN
  • Üniversite Mah. Hilal Sok. No:13/A Avcılar / İstanbul
  • 0212 423 63 56
  • 0543 292 19 33
  • 0536 714 42 82
  • info@imamrizadergahiyayinlari.com
BİZİ TAKİP EDİN
© Copyright 2016 - İmam Rıza Dergahı Yayınları GWT E-ticaret altyapısı ile hazırlanmıştır.